Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Thaçi ndan për dëshmorët urdhrin “Heroi i Kosovës”

Zhurnal Ads

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës”.

Urdhri “Hero i Kosovës” është ndarë për dëshmorët Sejdi Osmani, Xhevat Osmani e Muhamet Gashi dhe për Shaban Polluzhën e Qerim Kocën.

Thaçi tha se Kosova është e arritur e shumë brezave të familjeve atdhetare që dhanë gjithçka për lirinë dhe krijimin e shtetit.

“Sot, urdhrin “Hero i Kosovës” e ndava për dëshmorët Sejdi Osmani, Xhevat Osmani e Muhamet Gashi dhe për bashkëluftëtarin e Shaban Polluzhës, Qerim Kocën. Republika e Kosovës është e arritur e shumë brezave të familjeve atdhetare, që dhanë gjithçka për lirinë dhe krijimin e shtetit tonë”.

Zhurnal Ads
https://www.facebook.com/HashimThaciOfficial/posts/4510726502331007
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hoti i kundërpërgjigjet Vuçiqit: Koha e konflikteve ka kaluar, zgjidhje përmes dialogut

S.B.

PDK konfirmon: Ramiz Lladrovci është kandidat për kryetar të Drenasit

S.B.

Qeveria nesër i bën publike masat e reja anti-COVID

S.B.

Shkon në 1.294 numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

admin

Hoti përcjellë nga afër situatën pas vërshimeve në vend

S.B.

Policia në Pejë arreston personin e kërkuar për grabitje, dërgohet në vuajte të dënimit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...