Agjencia Zhurnal.mk

Thaçi-Thimonier: Maqedonia e Veriut të vazhdoj me procesin e reformave të mirëfillta që sa më shpejtë të bëhet pjesë e BE-së

Tetovë, 21 qershor, zhurnal.mk – Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Christian Thimonier. Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, si dhe për ecurinë e reformave sistemore.

Kryetari Thaçi potencoi se PDSH mbetet e përkushtuar fuqishëm në rrumbullaksimin e procesit të integrimit të vendit në NATO dhe BE, andaj do të vazhdojë të punojë në zbatimin e reformave mbi sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupcionit.

Bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet të vazhdohet me procesin e reformave të mirëfillta sistemore që Maqedonia e Veriut sa më shpejtë të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...