Agjencia Zhurnal.mk

Thaçi udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin e Brdo-Brijunit

Presidenti Hashim Thaçi ka udhëtuar për në Tiranë, ku do të marrë pjesë në Samitin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit.

Në Tiranë, kreu i shtetit të Kosovës do të zhvillojë një takim bilateral me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Po ashtu, Thaçi sot do të takohet edhe me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, me të cilën do të bisedojë për perspektivën evropiane të Kosovës dhe për procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...