Agjencia Zhurnal.mk

Thaçi vendos kushte koalicionit me LSDM: Zv.kryeministër me nënshkrim të barabartë me kryeministrin

Tetovë, 5 janar – Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi edhe përkundër asaj që po mban takime të shumta me shqiptarë nëpër vendbanime të ndryshme, në disa prej tyre ka vendosur që të flas edhe për kushtet që do i kërkojë koalicionit me LSDM-në.

Tashmë PDSH sipas Thaçit i ka vendosur dy kushte koalicionit me LSDM-në e mes tyre ai kërkon që mos jenë bashkë me BDI-në dhe se kryetari i PDSH-së të jetë zv.kryeministri i parë që ka të drejtë nënshkrimi si kryeministër.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...