Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

The Weeknd dhuron një milion dollarë për Etiopinë

Artisti i popullarizuar kanadez, The Weeknd, ka treguar edhe këtë herë anën e tij humane.

Ai njoftoi të dielën se do të dhuronte një milion dollarë për të ndihmuar Etiopinë, ku si pasojë e një konflikti të vazhdueshëm mes qeverisë dhe rajonit Tigray ka rezultuar në mijëra vdekje dhe ka bërë që shumë njerëz të largohen nga vendi i tyre.

“Zemra ime thyhet për njerëzit e mi të Etiopisë ndërsa banorët e pafajshëm duke filluar nga fëmijë të vegjël deri tek të moshuarit po vriten pa kuptim dhe fshatra të tërë po zhvendosen nga frika dhe shkatërrimi”, shkroi Abel Tesfaye, djali i lindur në Toronto i dy emigrantëve etiopanë.

“Unë do të dhuroj një milion dollarë për të siguruar dy milionë vakte përmes Programit Botëror të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara dhe për të inkurajuar të bëni të njëjtën gjë”, ka shkruar ai.

Kjo nuk është hera e parë kur The Weeknd shfaq anën e tij humane, pasi ndihmoi edhe në luftën kundër COVID-19.

Në qershor të vitit 2020, ylli kanadez po ashtu dhuroi një milion dollarë në ndihmë kundër coronavirusit.

Dy muaj më vonë, Tesfaye gjithashtu dha 300 mijë dollarë për një fond duke ndihmuar të prekurit nga shpërthimi në Bejrut, Liban.

Postime të ngjashme

“Mala” nga Samanta Karavella vjen me këtë datë

Dafina Vidishiqi

Tayna me poza provokuese, ndërsa prezanton dukjen e re me flokë ngjyrë vjollcë

Dafina Vidishiqi

Zaimina Vasjari feston ditëlindjen, mahnit me dukjen në festë

Dafina Vidishiqi

Adriana Matoshi merr vëmendje me ngjyrat neon në paraqitjet me kostum

Dafina Vidishiqi

Albina Kelmendi sjell në versionin e saj këngën “Kur ta ktheva Kosovë shpinën”

Dafina Vidishiqi

Kim Kardashian vishet me bikini dhe ju fton të luani tenis me të

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...