Agjencia Zhurnal.mk
Bota Maqedoni TOP LAJM

Thellohen tensionet në Egje, ushtria turke dërgon dhjetëra tanke në kufirin grek

Ankara/Athinë, 5 shtator – Vazhdon të thellohet përplasja mes Greqisë dhe Turqisë pas konfliktit për gazin në Mesdheun Lindor.

Mediat e huaja raportojnë se forcat e armatosura turke filluan të transportojnë tanke në kufirin me Greqinë.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rreth 40 tanke u larguan nga kufiri sirian sot pasdite.

Tanket ishin vendosur në kufirin sirian, tani ato u ngarkuan me kamionë dhe u nisën për në Edirne.

Karvani pritet të transportohet nga porti Iskenderun në Edirne me tren.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...