Bota

Themelimi i OKB-së shënohet me mbjelljen e 100 pemëve dekoruse

Për nder të 75 vjetorit të themelimit të OKB-së, komuna e Lipjanit bashkë me përfaqësues diplomatik kanë mbjellur 100 pemë dekoruese, rreth lumit “Sitnica”.

Kryetari i kësaj komune, Imri Ahmeti, u shpreh mirënjohës për kontributin dhe bashkëpunimin e OKB-së në Kosovë, derisa ka thënë se më shumë se simbolikë mbjellja e këtyre drunjëve është e domosdoshme për një ambient të shëndetshëm.

Postime të ngjashme

Covid-19 në Australi/ Pas gati 4 muajsh Melburni del nga izolimi

admin

Turqia nis hetimet për revistën që u tall me Presidentin Erdogan

admin

Azerbajxhani shkatërron sistemin raketor të Armenisë që sulmoi civilët në Barda

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...