Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Themelohet Zyra për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës

Qeveria e Kosovës sot ka marr vendim për themelimin e Zyrës për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës.

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u tha se kjo Zyre do të jetë në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka bërë të ditur se drejtor i kësaj zyre do të jetë një nga këshilltarët e kryeministrit.

Ndryshe, kjo zyrë do të ofrojë mbështetje në fushën e arsimit, në fushën ekonomike etj.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Nesër finalizohet drafti i parë i koncept dokumentit për vetingun në sistemin e drejtësisë

Bekim Laçi

OAK: Të ketë menaxhim më të mirë të parasë dhe pronës publike

Bekim Laçi

Osmani kërkoi dorëheqjen e Dakës, ajo e refuzon

Bekim Laçi

Votimi i rezolutës së PDK-së u shty për seancë tjetër

Bekim Laçi

Nje ditë para takimit, vijnë deklarata kundërthënëse nga Prishtina dhe Beogradi

Bekim Laçi

Ky është Agimi që u fotografua gjatë luftës në Kosovë teksa kalonte përmes gardhit me gjemba

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...