Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Thomas Strakosha shmang operacionin në gju

Thomas Strakosha nuk do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.

Ky është besimi që kanë në radhët e klubit të Lazios, ku ka shqetësuar jo pak situata e dëmtimit të portierit të përfaqësueses shqiptare.

Gjatë ditës së djeshme, mediat italiane insistonin që portieri kuqezi mund të zgjidhte problemet që kishte me gjurin vetëm duke u operuar, por me sa duket është një opsion që te klubi i tij nuk e mendojnë.

“Radiosei”, një prej radiove që ka lidhje të ngushta me klubin, ka raportuar se sipas vlerësimi të stafit të Lazios, problemi i Strakoshës nuk është edhe aq i madh sa të kërkojë operacion urgjent.

Dëmtimi në fjalë mund të rikuperohet me pushim dhe me fizioterapi.

Ndaj hipoteza e operacionit ka rënë, sepse te Lazio pretendojnë që Strakosha mund të rikuperohet brenda 2 javësh.

Kështu, evitohet më e keqja për portierin, pasi operacioni në gju do ta linte për një kohë shumë të gjatë larg fushave të lojës, gjë që nuk i leverdis as futbollistit dhe as vetë klubit.

Ai mund të kthehet në temë për diskutim vetëm nëse 25-vjeçari nuk arrin të kalojë problemet fizike gjatë këtyre dy javëve.

Postime të ngjashme

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

Varane i tha Real Madridit të harrojë ofertat nga Chelsea e PSG dhe të përqendrohet vetëm te Man Utd

D V

Milani i interesuar për transferimin e Ceballosit

D V

Lukaku pritet të bëhet lojtari më i shtrenjtë i Serie A i shitur ndonjëherë

D V

‘Mos shko te Chelsea’ – tifozët e Interit i shkruajnë Lukakut dhe agjentit të tij

D V

Marley Ake rezulton pozitiv me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...