Thunberg tallet me liderët botërorë: Premtime boshe, vetëm blla-blla

Greta Thunberg ka përqeshur liderët botërorë me rastin e hapjes së samitit për klimën të mbajtur në Itali, duke akuzuar liderët se po bëjnë “premtime boshe” sa i përket ngrohjes globale.

Adoleshentja me një dozë humori citoi fjalimin e kryeministrit britanik Boris Johnson të mbajtur në prill, të cilit iu referua si “përqafim lepurushësh”, duke kritikuar politikanët për mospasje të planit B dhe ekonominë e gjelbër, transmeton Telegrafi.

“Nuk ka planetë B, blla, blla – blla. Më mirë krijoni një ekonomi të gjelbër, blla-blla”, tha Thunberg gjatë fjalimit të saj.

Aktivistja e cila u bë e famshme me protestat kundër ndryshimeve klimatike në vendlindjen e saj në Suedi. 

Related posts

Sulmet e IS-it ndaj shiitëve janë krime kundër njerëzimit, thotë HRW

D V

Erdogan viziton Bosnjën më 27 gusht

Redaksia

Pas 17 vjetëve përfundoi ndërtimi i banesës më të lartë në BE – apartamenti më i lirë kushton 275 mijë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More