Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Thyhet rekordi – McLaren, shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 2.1 sekonda

Të gjithë e dinë që McLaren janë vetura jashtëzakonisht të shpejta dhe si krahasim me një kafshë, ato krahasohen me një ‘cheetah’, për shkak të shpejtësisë së saj.

DragTimes tashmë ishte duke e testuar veturën McLaren 765LT, dhe ajo arriti një rekord të pabesueshëm, transmeton Telegrafi.

Performanca e tij e mëparshme më e mirë ishte 9.76 sekonda në 232 km / orë me një 720S, por kësaj radhe ishte duke u testuar një McLaren 765LT.

Duke përdorur gomat e rrugës Pirelli P Zero që erdhën me makinë, kjo veturë u fut me shpejtësi prej 9.41 sekonda në një distancë prej 241.4 km / orë.

Në garën e saj të parë, makina arriti një kohë marramendëse gjithashtu, por kjo nuk ishte aq e mirë për të.

Gara e dytë ishte më e mirë për të, ajo theu rekordin duke kapur shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë,për vetëm 2.1 sekondash.

Postime të ngjashme

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

S.B.

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

S.B.

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

Toyota Yaris është Makina Evropiane e Vitit 2020

S.B.

Këto janë veturat që zakonisht u ulët kilometrazhi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...