Teknologji

Thyhet rekordi në Youtube, “Despacito” nuk është më videoja më e shikuar

Zhurnal Ads

Baby Shark, një këngë mjaft tërheqëse e regjistruar nga kompania e Koresë së Jugut Pinkfong, është bërë videoja më e shikuar ndonjëherë në YouTube.

Kënga tani është luajtur 7,04 miliardë herë, duke tejkaluar rekordmenin e mëparshëm Despacito, këngën latine të këngëtarit Luis Fonsi, transmeton Telegrafi.

U deshën katër vjet që Baby Shark të ngjitej në krye të klasifikimit në YouTube, por kënga në të vërtetë është shumë më e vjetër se kaq.

Mendohet se ka origjinën në kampet verore të SHBA-së në vitet 1970.

Një teori thotë se ajo u shpik në vitin 1975.

Ka edhe versione ndërkombëtare – përfshirë Bebe Requin franceze dhe Kleiner Hai gjermane, i cili u bë një hit i vogël në Evropë në vitin 2007.

Postime të ngjashme

​Misioni i NASA-s aterron sonte në asteroidin Bennu

admin

OnePlus 8T duket mahnitës në videon e re

admin

Kjo shifër tregon sesa popullor është TikTok në Evropë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...