Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Mbrojtësi i Arsenalit, Kieran Trippier ka pësuar lëndim në ligamente në gjurin e majtë.

Ylli i Arsenalit që këtë edicion ka pasur probleme të shpeshta me lëndime, nuk do operohet.

Përplasja e fundit ndaj James Milner të Liverpoolit, e ka lënë me dëmtime serioze, ngase ka lënduar ligamentet dhe do jetë jashtë fushës për se paku një muaj.

Tierney ka bërë 33 paraqitje këtë edicion, duke shënuar dy gola dhe katër asistime.

Ai mungoi në gjashtë ndeshje këtë vit shkaku i një tjetri lëndim në gju

Postime të ngjashme

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

Perisic në histori me Kroacinë, bëhet futbollisti i parë që shënon në katër turne të mëdhenj

Dafina Vidishiqi

Shaqiri dhe Origi dy të parët që do të largohen nga Liverpooli

Dafina Vidishiqi

Juventusi të gatshëm të nënshkruajnë me Locatellin, ofrojnë para dhe një futbollist për transferimin e tij

Dafina Vidishiqi

Driblimet e jashtëzakonshme të Alexander Isak ndaj Sllovakisë nga gjysma e fushës deri në portë – lëvizjet e tij kanë lënë tifozët pa fjalë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...