Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tifozët e Arsenalit të kthyer në tribuna kërkuan rikthimin e Ozilit në skuadër

Zhurnal Ads

Një tifoz i Arsenalit ka shfaqur një pankartë në shkallët e stadiumit ku kërkonte që mesfushori gjerman, Mesut Ozil, të kthehej në skuadër.

Për herë të parë pas tetë muajsh tifozët e Topçinjve u lejuan të ktheheshin në Emirates, me 2 mijë tifozët që ishin të pranishëm në ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Rapid Vienna e fituar nga vendasit me rezultat 4-1.

Maskota e klubit e njohur ‘Gunnersaurus’ ishte gjithashtu e pranishme pas një pushimi të gjatë, por nuk kishte asnjë shenjë për Ozilin edhe një herë.

Lojtari më i paguar i Arsenalit me pagë 350 mijë funtesh në javë, Ozil, nuk ka bërë asnjë paraqitje të vetme këtë sezon dhe u përjashtua nga skuadrat për ndeshjen e Ligës Premier dhe Ligës së Evropës.

Në fakt, ai nuk ka shkelmuar asnjë top që nga marsi pasi është ‘ngrirë’ plotësisht nga drejtuesit dhe trajneri Mikel Arteta.
Megjithatë, një tifoz i Arsenalit vendosi të marrë me vete një pankartë ku shkruhet “Kthejeni Mesutin” dhe ai arriti të dilte në TV.

Ozil ka pëlqyer thirrjet e tifozëve ku kërkohet që ai të kthehet në ekip, ndërsa ai lëshoi ​​një deklaratë të fortë duke vënë në dyshim ‘besnikërinë’ e klubit në përgjigje të përjashtimit të tij nga skuadra e Ligës Premier. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Neymar pendohet që nuk u largua nga fusha kur u fye në ndeshjen me Marseille

E.E.

Milani në prag të transferimit te lojtarit të Chelseat

Z H

Arsenali në bisedime për talentin hungarez

E.E.

Buffon: Ende kemi ulje dhe ngritje, duhet të përmirësohemi

Z H

Lojtarët të cilët janë duke e humbur besimin e Koemanit

E.E.

Katër probleme për Zidanin

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...