Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Tigri Bengal lufton me ariun që njihet si ‘më vdekjeprurësi në botë’ – kush mendoni se fitoi?

Ky është momenti dramatik kur një tigër Bengal filloi një sulm të egër ndaj një prej arinjve më vdekjeprurës në botë.

Pamjet, të marra nga një udhëheqës turneu në Todoba Andhari, Indi, tregojnë dy grabitqarët që përballen pranë një liqeni në një betejë 30 minutëshe, përcjell Telegrafi.

Ky ari është një nga kafshët më vdekjeprurëse në Indi, sipas National Geographic, dhe është përgjegjës për më shumë viktima njerëzore sesa çdo specie tjetër e ariut.

Dhe ka qenë fotografi, natyralisti dhe udhëheqësi i turneut Arpit Parekh, 33, ai që kapi imazhet e takimit të rrallë.

Për të parë se çfarë ndodhi më pas, shihni videon më poshtë:

Postime të ngjashme

Personat e hershëm janë më të lumtur se ata që zgjohen vonë

Dafina Vidishiqi

Shenjat në thonj që tregojnë nëse e keni kaluar Coronavirusin

Dafina Vidishiqi

Ilaçi për Alzheimerin aprovohet nga Agjencia e Barnave, hera e parë në 20 vjet

Lea Muslija

Europa përjeton pranverën më të ftohtë që nga viti 2013

Lea Muslija

Do të ketë një eklips diellor sot, kjo është ora kur mund ta shihni dhe në cilat vende të botës është i dukshëm

Lea Muslija

Harrojini legjendat që keni dëgjuar: Ja ç’duhet të bësh në të vërtetë kur të pickon një kandil

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...