Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Timoni i ri dhe i pazakontë i Teslas

Një shofer i Tesla tregon se si Tesla Model S Plaid lëviz me timonin e pazakontë të saj. 

Disa ditë më parë Tesla dorëzoi automjetet e saj të para të modelit të ri të rifreskuar Model S Plaid. Përveç një pamje të re të veturës, Teslas e re është pajisura me një kabinë krejtësisht të re.

Fokusi i risive është timoni i pazakontë i saj, i cili të kujton makinat e Formula 1.

Disa pronarë të një Tesla Model S tani po demonstrojnë në video se si vetura elektrike lëviz me timonin e ri.

Klipet tregojnë se drejtimi me timonin e pazakontë do të marrë kohë deri të mësohet dhe kërkon shumë praktikë.

Ndryshimi i kapjes së timonit të pazakontë është i vështirë

Sidomos ndryshimi i kapjes kur vetura është në një rrethrrotullim, për shembull, duket mjaft e pazakontë në video.

Është e paqartë nëse timoni i ri i Teslas do të vijë edhe në Evropë. Kur Tesla prezantoi për herë të parë timonin, lindën dyshime për kërkesat e sigurisë.

Postime të ngjashme

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

Richard Hammond shet një pjesë të koleksionit të veturave dhe motoçikletave

D V

Modeli i ri i blinduar dhe luksoz vjen nga Mercedes

D V

Nga erdhi frymëzimi për modelin e Tesla Cybertruck: Vizatimet e patentave zbulojnë atë që ata ‘kopjuan’

D V

Çfarë ‘vuan’ më shumë në një veturë gjatë nxehtësisë së verës?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...