Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tingulli i Audi e-tron GT do të tingëllojë ndryshe nga çdo veturë tjetër elektrike

Makina elektrike Audi e-Tron GT do të ketë një tingull jashtëzakonisht të fuqishëm.

Një makinë e re elektrike Audi pritet të dalë nga linja e montimit në fund të vitit: Audi e-tron GT. Është prodhuar nga Audi Böllinger Höfen në Neckarsulm. Tani, prodhuesi gjerman i automobilave ka paraqitur tingullin e kësaj makine, transmeton Telegrafi.

Në pjesën e përparme të makinës elektrike, këmbësorët dhe çiklistët paralajmërohen nga sistemi paralajmërues i automjetit akustik (AVAS). Me një paketë zanore të disponueshme opsionalisht, ka edhe një altoparlant të dytë, më të madh në pjesën e pasme. Ekziston edhe tingulli artificial i makinës në brendësi.

Është ende e paqartë se cilat janë detajet tjera teknike të automjetit të serisë e-tron GT. Audi ende nuk ka publikuar ndonjë informacion për këtë.

Mendohet se kjo makinë përshkon një distancë prej 400 kilometra me një mbushje të vetme.

Është ende e paqartë se cilat janë detajet tjera teknike të automjetit të serisë e-tron GT. Audi ende nuk ka publikuar ndonjë informacion për këtë.

Mendohet se kjo makinë përshkon një distancë prej 400 kilometra me një mbushje të vetme.

Postime të ngjashme

Tesla po humbet burimin e të ardhurave që ka qenë thelbësore për fitimet

S.B.

Renaulti vitin e ardhshëm lanson veturën e parë elektrike

S.B.

Qindra banorë të New Yorkut dalin për të parë një prototip “Cybertruck” të Musk

S.B.

Brabus 800 “raketa” në rrota

S.B.

Kjo shtëpi në Pensilvani është “ëndrra e çdo koleksionuesi të makinave”

S.B.

Aston Martin dyfishoi shitjet, SUV më meritor për rritje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...