Agjencia Zhurnal.mk

Tirana zyrtare uron Shkupin

Shkup, 20 mars-  Përmes një mesazh urimi, Tirana zyrtare më saktësisht MPJ shqiptare ka uruar Shkupin zyrtar pas ratifikimit të protokollit dhe tashmë anëtarësimit zyrtar të Maqedonisë së Veriut në NATO.

‘Ne e përgëzojmë ngrohtësisht vendin fqinjë.  Maqedoninë Veriore për tashmë bashkim në Aleancën Veriatlantike. Një hap historik për vendin dhe një arritje me rëndësi të madhe për sigurinë dhe stabilitetin e rajonit tonë. Ne jemi NATO’, shkruhet kështu në mesazhin e drejtuar nga MPJ shqiptare.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...