Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Tiranë/ Arrestohen tre vëllezër, çfarë iu zbulohet në lavazh dhe banesë

Zhurnal Ads

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, operacioni i koduar “Quantity”.

Vihen në pranga 3 shtetas.

Sekuestrohet dhjetra doza me lëndë narkotike cannabis sativa, dhe 3 aparate celular.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative për shitjen e lëndëve narkotike të llojit cannabis sativa, ka organizuar dhe finalizuar operacionin të koduar “Quantity”, për goditjen e kësaj veprimtarie kriminale, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

G.D., 28 vjeç, K.O., 26 vjeç dhe A.O., 29 vjeç , (vëllezer) të tre banues nëTiranë .

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se 3 shtetas merreshin me shitjen e lëndëve narkotike të llojit cannabis sativa, në një lavazh në rrugën “Alush Frakulla”, shërbimet e Policisë kanë ndërhyrë duke ushtruar kontroll në lavazhin në pronësi të shtetasit A.O., dhe punonjës shtetasin G.D. Si rezultat i kontrollit është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar cannabis sativa. Më pas ka vijuar kontrolli në banesën e shtetasit A.O., ku në afërsi të banesës kanë konstatuar shtetasin K.O., ( vellain e shtetasin A.O.,), dhe në kontrollin e ambientit ku po qëndronte ky shtetas kanë gjetur dhe sekuestruar 131 doza me lëndë të dyshuar cannabis sativa, e ndarë në doza gati për shitje, dhe tre aparate celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve G.D., K.O dhe A.O., për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Infektohet me koronavirus politikani dhe arkeologu i njohur, Neritan Ceka

admin

Gjoba për shkelësit e karantinës, ndëshkohen edhe 692 qytetarë pa maska

S.B.

24-orëshi i fundit në Kosovë: Ndodhën 89 aksidente e u shqiptuan një mijë gjoba

admin

Meta sulmon Bashën: Thuaji popullit që je marrë peng dhe vazhdo punën tënde

admin

Mbushen 20 vjet kur Shqipëria iu bashkua Organizatës Botërore të Tregtisë

admin

Meta vlerëson Bandën Kombëtare Muzikore “Vatra” dhe Orkestrën Frymore të FA-ve me titujt e lartë: Shembull frymëzimi!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...