Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tiranë: Sot studentët në protestë, kundërshtojnë mësimin Online

Zhurnal Ads

130 mijë studentë në të gjitha ciklet universitare, do të fillojnë sot mësimin online.

Fakultetet nisin zbatimin e këtij urdhri, pas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, më qëllim frenimin e përhapjes së Covid-19.

Të rinjtë kanë paralajmëruar protestë në orën 10:00, përpara Ministrisë së Arsimit, për t’i thënë “JO” mbylljes së universiteteve dhe mësimit online. Këtë të fundit, e përshkruajnë si metodë aspak efektive për përftim njohurish.

Vendimi duket se ka irrituar më tepër studentët e rretheve, të cilin ishin akomoduar në konvikte dhe kishin marrë banesa me qira.

Në kuadër të urdhrit, për pasojë janë mbyllur edhe konviktet. Të rinjtë e konsiderojnë mbylljen e tyre një vendim jo të drejtë, për kohën kur u mor, pak ditë para nisjes së shkollës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Basha: Kjo qeveria ka dështuar

admin

Rama mbyll takimet në Greqi/ Ja çështjet kryesore që diskutoi me Mitsotakis e Dendias

S.B.

Shërbimi i radioterapisë falas, Manastirliu publikon dëshmitë e pacientëve: Rreth 20 mijë seanca radioterapie falas dhe me cilësi gjatë vitit 2020

S.B.

Rama: Unë do ta bëj sot vaksinën për të dhënë mesazhin se është e vetmja armë asgjësuese kundër Covid 19

S.B.

Dendias vjen sot në Tiranë/ Takohet me Ramën, Cakajn e Metën (çfarë pritet nga vizita)

admin

Shahini publikon videon: Hyrja dhe dalja nga shkolla, sipas rregullave të distancimit social dhe fizik. Nga orari tek dezinfektimi, si do funksionojë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...