Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Tjetër lajm i mirë për të ardhmen e smartfonëve Huawei

Zhurnal Ads

Përtej ekraneve dhe procesorëve, marrëdhënia e Huawei me Sony ka qenë shumë e rëndësishme dhe falë këtij të fundit modelet Huawei P dhe Mate kanë shkëlqyer në fotografi.

Biznesi i smartfonëve të Huawei mori një tjetër lajm të mirë ditën e sotme. Qeveria Amerikane raportohet se ka dhënë leje për Sony dhe Ominivision të furnizojnë firmën me kamera për smartfonë raporton Nikkei Asia.

Sipas burimeve të afërta me çështjen, prodhuesi Kinez tani mund të krijojë stok të hardueri esencial të kamerës për pajisjet e tij. Lajmi vjen pais qeveria Amerikan ndërpreu sanksionet për Huawei në lidhen me komponentë kritikë.

Është një tjetër fitore për Huawei në betejën për të mbajtur biznesin e smartfonëve të gjallë. Në fillim të kësaj jave Samsung Display raportohet se mori një licencë për të furnizuar firmën me ekrane.

Kompanitë e çipeve gjithashtu mund të furnizojnë firmën përsa kohë teknologjia e tyre nuk përdoret për 5G-në e Huawei. Në vazhdën e sanksioneve Amerikane Huawei më herët kishte thënë se Kirin 9000 do të ishte çipi i fundit flagship.

Përtej ekraneve dhe procesorëve, marrëdhënia e Huawei me Sony ka qenë shumë e rëndësishme dhe falë këtij të fundit modelet Huawei P dhe Mate kanë shkëlqyer në fotografi. /PCWorld Albanian

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Google shton Stories në aplikacionin e saj në iOS dhe Android

admin

Qendra e të dhënave nënujore e Microsoft nxirret nga uji pas dy vjetësh

admin

Jeff Bezos shiti 3 miliardë dollarë aksione në Amazon

admin

Kështu mund të duket telefoni tjetër i palosshëm nga Samsung – me një ekran që “futet brenda dhe tërhiqet jashtë” kur t’a përdorni pajisjen

admin

GoPro prezanton kamerën më të avancuar Hero 9 që regjistron në formatin 5K

admin

Mark Zuckerberg dhe Facebook kanë një plan për ta ‘mbytur’ iPhone

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...