Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tjetër rast me korona virus në një çerdhje në Manastir

Manastir, 28 shtator – Zhurnal.mk – Një përkëdhelëse dhe 13 fëmijë nga një çerdhe në Manastir janë në izolim, pasi tek një përkëdhelëse është vërtetuar prani e korona virusit, informon Zhurnal.

Bëhet fjalë për çerdhen “Koca Vasileva”. Në këtë çerdhe para tre javëve kishte një tjetër rast të përkëdhelëses pozitive me Covid, ndërsa pesë fëmijë dhe pesë të punësuar u futën në izolim.

Nga çerdhja thonë se dy rastet nuk kanë ansjë lidhje mes vete. Çerdhja vazhdon me punë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...