Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Tjetër sukses i Dua Lipës, fiton çmim në ‘American Music Awards 2020’

“Don’t Start Now” e Dua Lipës e ka fituar çmimin e këngës së preferuar në zhanrin pop/rok në edicionin e sivjetmë të ‘American Music Awards’.

Sukseset e këngëtares shqiptare janë të pandalshme në arenën ndërkombëtare, ndërsa çmimi në ‘AMA 2020’ është një tjetër konfirmim.

Më poshtë është lista e konkurrentëve të Dua Lipës në kategorinë e këngës së preferuar në zhanrin pop/rok:

Lewis Capaldi, “Someone You Loved”

Dua Lipa, “Don’t Start Now”

Post Malone, “Circles”

Roddy Ricch, “The Box”

The Weeknd, “Blinding Lights”

Postime të ngjashme

Labi publikon radhën e njerëzve që po presin për koncertet e tij: Nuk janë zgjedhjet, është prezenca jonë

Dafina Vidishiqi

Afërdita Demaku merr vaksinën anti-Covid

Dafina Vidishiqi

“Flora S”, së shpejti projekte me “Miqtë e Amerikës”

Dafina Vidishiqi

Zanfina Ismaili: Kjo gjeneratë ka vrarë vlerat e moralit, shoqërisë, marrëdhënieve dhe besnikërisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora me poza tërheqëse nga Los Angeles, paralajmëron diçka të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...