Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tmerret e maniakut më të tmerrshëm francez të përdhunimeve e vrasjeve

Seria e përdhunimeve e vrasjeve të përgjakshme të pedofilit famëkeq francez Michel Fourniret, ndaloi vetëm në 2003 kur viktima e pengmarrjes së tij preu me dhëmbë litarin që e mbante lidhur, doli nga furgoni dhe kërkoi ndihmë. Ajo ishte vetëm 13 vjeçe.

Kur policia arrestoi Fourniret atë vit në qershor, ata nuk mund të imagjinonin tmerret që do të zbulonin, të kryera nga pedofili vrasës-serial, i njohur tashmë si ‘Ogre i Ardeneve’.

Rrjedhimisht 78 vjeçari Fourniret, pranoi vrasjen e 12 njerëzve, shumica vajza të reja e të mitura, që ai kishte përdhunuar e torturuar nga viti 1987 deri në 2003.

Francezi ishte ndihmuar në mizorinë e tij nga bashkëshortja e tretë, Monique Olivier, e cila e njohu teksa i shkruante kur ai ishte burgosur për krime të ngjashme në vitet  1980.

Ne letrat e tyre djallëzore ata kishin bërë marrëveshjen që ajo do ta ndihmonte t’i gjente vajza të reja të virgjëra, nëse ai do ta ndihmonte të vriste burrin e saj të parë kur dilte nga burgu.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

D V

OBSH bën thirrje për shtyrjen e aplikimit të dozave përforcuese, për të përshpejtuar vaksinimin në vendet më të varfra

D V

Vaksina Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë deri në shtator

D V

Franca premton 100 milionë euro për Libanin në konferencën ndërkombëtare të ndihmës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...