Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Toçi për Zhurnal: Nuk do të merrem më me politikë

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Ish zv/ministrja e jashtme, dhe funksionare e lartë e ASH-së, Arta Toçi mbrëmë njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga gjitha funksionet partiake sepse sipas saj kjo parti ka humbur idenditetin që ka pasur në fillim dhe nuk respektohet mendimi ndryshe.

Menjëherë pas dorëheqjes së saj nga strukturat e ASH-së, disa mediume kanë shkruar se mund të kalon në rradhët e Lëvizjes BESA.

Por Arta Toçi për Zhurnal ka përgënjeshtruar këto zëra duke theksuar se më asnjëherë nuk do të merret me politikë.

“Në asnjë mënyrë. Këto lajme janë totalisht të pavërteta. Unë kur kam dhënë dorëheqje nga ASH, kam dhënë dorëheqje nga politika dhe nuk do të merrem më me politikë”, tha për Zhurnal, Arta Toçi.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...