Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

Shkup, 26 shkurt – “Ndërsa isha duke sulmuar dhe luftuar Zaevin dhe LSDM-në, Mickoski po ndërtonte hidrocentrale,” tha kështu ish ministri dhe zyrtari i VMRO Nikolla Todovor, kreut të partisë Mickoski.

Komenti i Todorov vjen pasi Mickoski e quajti atë një frikacak që u arratis dhe vendosi të punonte për Zaev. Kjo është grindja e parë publike midis Todorov dhe Mickoski, pasi ish-ministri u përjashtua nga partia në vitin 2018.

“Ndërsa unë isha duke e sulmuar atë dhe duke luftuar kundër LSDM dhe Zaev, VMRO po fitonte. Pasi koalicioni mblodhi nënshkrimet e tij dhe zgjodhi Mickoski si kryetar të partisë, detyrimi i tij është të sulmojë, të luftojë dhe të mposhtë LSDM-në. Fatkeqësisht, Mickoski humbet vetëm ndaj Zaev. Ka dy arsye të mundshme për humbjet e vazhdueshme që Mickoski arriën: ose ai është një kryetar totalisht i paaftë ose ai humbet qëllimisht nga Zaev, në mënyrë që ai të mos jetë përgjegjës për atë që bëri ose nuk bëri ndërsa ishte drejtor i ELEM,” theksoi Todorov.

Ai tregon se votimi siç thotë “Koalicioni Marriott” për Mickoskin si pasardhës i Gruevskit në kongresin në Vallandovë, ishte gabim.

“Mickoski, ik! Na është mjaftuar me grupin tuaj hidrik dhe disfatat tuaja. VMRO-ja nuk është Mickoski, VMRO-ja është shumë më shumë dhe më e rëndësishme se ju. Shkoni që të mundim Zaevin dhe LSDM-në. Ekuacioni është i thjeshtë: Mickoski po largohet, Zaev po largohet. Mickoski kryetar i VMRO, Zaev kryeministër. Shko, për të shpëtuar VMRO”, shton mes tjerave Todovor.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...