Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Tomë Gashi thotë se jo veç dokumente, veteranëve iu premtuan edhe CD

Avokati i angazhuar nga OVL UÇK-ja, Tomë Gashi para gazetarëve ka thënë se sërish u vërtetua që për të tretë herë me radhë janë dosje apo dokumente nga Gjykata Speciale.

Për të është e çuditshme dhe e pashpjegueshme se si dokumente kaq të rëndësishme përfundojnë në korridoret e kësaj organizate.

Siç ka thënë Gashi, personi sërish i ndryshëm nga herët e tjera, ka premtuar se do të dërgoj herën tjetër CD dhe jo vetëm materiale të printuar.

“Është hera e tretë që është informatë e njëjtë apo e ngjashme dhe personi i cili i ka sjell, dhe ka premtuar që në të ardhmen do të ketë Cd dhe jo vetëm material të printuar”, tha Gashi.

Sipas tij ajo që është thënë nga krerët e kësaj organizate tashmë është vërtetuar se Gjykatat Serbe bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale me seli në Hagë.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Dafina Vidishiqi

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...