Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tomori arrin në Milano (Video)

Mbrojtësi i Chelseat, Fikayo Tomori ka arritur në qytetin e Milanos dhe shumë shpejtë pritet zyrtarizimi si futbollist më i ri i AC Milan.

Tomori do të firmos kontratë gjysmë-sezoni, por klubi italian do ta ketë të drejtën ta blejë kartonin e tij të plotë.

Mbrojtësi anglez është lojtar i akademisë së Bluve të Londrës dhe dy vitet e fundit ishte pjesë e ekipit të parë të klubit anglez.

Kujtojmë që Tomori ka luajtur edhe për klubin e Championship, Derby County.

Welcome Tomori. 🔴⚫️

Posted by LEGENDS on Friday, January 22, 2021

Postime të ngjashme

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

Zidane pas ndeshjes me Atalantën: Ishte e vështirë edhe me 10 lojtarë

Z H

Rekord brutal i Barcelonës kundër Elches, 36:0

Z H

Sërish një përballje Gerrard – Lampard

Z H

City i ofron rinovimin Kevin De Bruyne

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...