Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Real Madrid ka njoftuar se mesfushori Toni Kroos është në izolim pasi ka pasur kontakt të drejtpërdrejtë me një person që ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Përmes një njoftimi zyrtar në uebsajtin e tyre, Real Madrid ka konfirmuar se Kroos është në izolim, përcjell lajmi.net.

“Real Madrid raporton se lojtari ynë Toni Kroos është në izolim pasi ai ka qenë në kontakt të drejtpërdrejtë me një person që ka rezultuar pozitiv për COVID-19, megjithëse të gjitha testet që janë kryer në lojtar kanë qenë negative”, shkruhet mes tjerash.

Akoma nuk dihet nëse Kroos do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës ndaj Athletic Bilbao më 16 maj.

Postime të ngjashme

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

Perisic në histori me Kroacinë, bëhet futbollisti i parë që shënon në katër turne të mëdhenj

Dafina Vidishiqi

Shaqiri dhe Origi dy të parët që do të largohen nga Liverpooli

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...