Top 10 klubet që kanë shpenzuar më së shumti në dekadën e fundit

Shpenzuesit më të mëdhenj në dekadën e fundit janë zbuluar dhe katër klubet e mëdha të Premierligës janë në listë.

 

FIFA ka postuar një raport që zbulon klubet që kanë shpenzuar me së shumti brenda viteve 2011 – 2020.

Man City, Chelsea, Man United dhe Arsenal janë në këtë listë të ngushtë prej 10 skuadrave.

30 klubet që kanë shpenzuar më së shumti vlejnë rreth 22.8 miliardë dollarë.

City është skuadra me më së shumti para të shpenzuar duke blerë plotë 130 lojtarë që nga viti 2011.

Barcelona, PSG dhe Real Madrid hynë në top pesë, derisa Man United renditët e shtata dhe Arsenali zë vendin e tetë.

Top 10 klubet që kanë shpenzuar më së shumti në dekadën e fundit:

1.Manchester City

2.Chelsea

3.Barcelona

4.PSG

5.Real Madrid

6.Atletico Madrid

7.Man United

8.Arsenal

9.Juventus

10.Tottenham.

Related posts

Joakim Maehle, zbulimi i madh i EURO 2020: Donte ta linte futbollin, sot kushton tri herë më shumë se sa që u ble nga Atalanta

D V

Danilo refuzon Bayernin, i vendosur të qëndroj te Juventusi

Redaksia

Liverpooli prezanton fanellat e reja mysafire për sezonin e ri

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com