Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Top 30 lojtarët që kanë përqindjen më të mirë të golave për ndeshje në histori të Ligës së Kampionëve

Zhurnal Ads

Të shënosh gola në Ligën e Kampionëve nuk është e lehtë. Lojtarët e klubeve evropiane tentojnë që të japin maksimumin në garën më prestigjioze.

Nuk është befasi që Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, janë të vetmit që kanë shënuar mbi 100 gola në këtë garë.

Mirëpo, ku renditen lojtarët e tjerë m gola, sidomos në aspektin e aty për ndeshjes.

Më poshtë keni 30 lojtarët që kanë përqindje më të mirë për gola për ndeshje në dhjetë apo më shumë ndeshje në Ligën e Kampionëve.

Kjo listë është e përpiluar nga Transfermarkt:

Jardel (FC Porto, Galatasaray) – 0.54

Ndeshje: 46

Gola: 35

Karim Benzema (Lyon, Real Madrid) – 0.54

Ndeshje: 123

Gola: 67

Fabio Quagliarella (Juventus) – 0.55

Ndeshje: 11

Gola: 6

Sergey Yuran (Spartak Moscow, Sturm Graz) – 0.55

Ndeshje: 11

Gola: 6

Sergio Aguero (Atletico Madrid, Manchester City) – 0.55

Ndeshje: 73

Gola: 40

Timo Werner (RB Leipzig, Chelsea) – 0.56

Ndeshje: 18

Gola: 10

Jean-Pierre Papin (Bayern Munich, AC Milan) – 0.56

Ndeshje: 16

Gola: 9

Filippo Inzaghi (Juventus, AC Milan) – 0.57

Ndeshje: 81

Gola: 46

Tore Andre Flo (Chelsea) – 0.57

Ndeshje: 14

Gola: 8

Neymar (Barcelona, Paris Saint-Germain) – 0.57

Ndeshje: 63

Gola: 36

Marco Simone (AC Milan, Paris Saint-Germain, AS Monaco) – 0.58

Ndeshje: 40

Gola: 23

Ciro Immobile (Borussia Dortmund, Lazio) – 0.58

Ndeshje: 12

Gola: 7

Mario Gomez (Stuttgart, Bayern Munich) – 0.59

Ndeshje: 44

Gola: 26

Franck Sauzee (Marseille) – 0.60

Ndeshje: 10

Gola: 6

Josip Ilicic (Atalanta) – 0.60

Ndeshje: 10

Gola: 6

Gabriel Jesus (Manchester City) – 0.60

Ndeshje: 25

Gola: 15

Vincent Aboubakar (FC Porto, Besiktas) – 0.61

Ndeshje: 23

Gola: 14

Alex Frei (FC Basel) – 0.62

Ndeshje: 13

Gola: 8

Vincenzo Iaquinta (Udinese, Juventus) – 0.67

Ndeshje: 12

Gola: 8

George Weah (Paris Saint-Germain, AC Milan) – 0.69

Ndeshje: 16

Gola: 11

Mauro Icardi (Inter Milan, Paris Saint-Germain) – 0.69

Ndeshje: 13

Gola: 9

Roberto Soldado (Real Madrid, Valencia) – 0.70

Ndeshje: 23

Gola: 16

Wissam Ben Yedder (Sevilla) – 0.71

Ndeshje: 14

Gola: 10

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund, Bayern Munich) – 0.76

Ndeshje: 94

Gola: 71

Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real Madrid & Juventus) – 0.76

Ndeshje: 172

Gola: 131

Ruud van Nistelrooy (PSV Eindhoven, Manchester United & Real Madrid) – 0.77

Ndeshje: 73

Gola: 56

Wynton Rufer (Werder Bremen) – 0.80

Ndeshje: 10

Gola: 8

Lionel Messi (Barcelona) – 0.81

Ndeshje: 146

Gola: 118

Harry Kane (Tottenham) – 0.83

Ndeshje: 24

Gola: 20

Erling Haaland (Red Bull Salzburg, Borussia Dortmund) – 1.33

Ndeshje: 12

Gola: 16. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Spanja dhe Portugalia vënë kandidaturën për Kupën e Botës 2030

admin

Fotografoi trupin e pajetë të Maradonës, largohet nga puna dhe kërcënohet me jetë punëtori

E.E.

Milani funksionon perfekt, dominon forca e një grupi solid

Z H

Loja e Arsenalit nuk këqyret me sy – thotë legjenda e Manchester Unitedit

E.E.

Eriksen përfundimisht në shitje, Interi ia cakton edhe çmimin

E.E.

Leo Messi e thyen heshtjen për të ardhmen dhe flet për çastet e vështira në Barcelonë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...