Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Top M8-shi i BMW-së mund të arrijë më 2022

Divizioni M i BMW-së, sipas disa burimeve, është duke përgatitur top-versionin e modelit M8.

Fjala është për M8 CSL, i cili pritet të arrijë në vitin 2022. Po ashtu thuhet se ky model tashmë është në fazën e hershme të zhvillimit.

Te ky M8, vëmendje të veçantë tërheq sistemi i tij hibrid i tërheqjes, transmeton KOHA. M8 CSL, po ashtu, pritet të vijë me motor 3.0-litër me gjashtë cilindra dhe me motor elektrik, ku në total pritet të jetë me kapacitet prej 700 kuajfuqi.

Përveç kësaj, BMW M8 CSL do të vijë edhe me disa pjesë nga fibra të karbonit (mbrojtësin e përparmë, mbrojtësin e madh të pasmë, çatinë), si dhe thuhet se ka gjasa që të mos i ketë ulëset e pasme.

Postime të ngjashme

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

Si të mbroni veturën nga gërvishtjet në një garazh publik?

S.B.

Kjo markë veturash lë të gjithë rivalët pas

S.B.

Volkswageni arrin marrëveshje për pagat me sindikatën IG Metall

S.B.

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...