Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Topalli: Ju tregoj pazaret e Bashës me Ramën

Zhurnal Ads

E ftuar në “Quo Vadis”, Jozefina Topalli u rikthyer pas, duke theksuar senë kohën që “kalonte mes plumbave”, Lulzim Basha ishte në Holandë ose Kosovë.

“Kjo është periudha e opozitës së parë. Në nuk pyesnim nëse kallashin e kisha tek koka apo jo dhe e kam provuar jo vetëm një herë dhe kam qënë 32 vjece dhe fëmijët e mi mund të kishin qënë jetim sot, që në atë kohë. Nuk kemi llogarit asnje gjë, ishin kohë të vështira kur në jug nuk shkonte asnjë nga burrat ne 97-tën, dhe unë shkoja. Shkoja se duhet të ngrinim Partinë Demokratike që ishte zhdukur totalisht. Nuk ekzistonte më ndërkohë që qeveria e 97 kishte ikur jashtë Shqipërie fare dhe unë sa kisha hyrë në politikë dhe nuk është se isha ndonjë politikane që të kisha eksperiencën e duhur. Në politikë duhet të kesh edhe experiencë, dhe në atë moment kam vendosur realisht që po, unë do punoj për të ngritur forcën e qendrës së djathtë për ta rrikthyer edhe njëherë dhe në fakt e kemi rrikthyer bashkë me kolegët e tjerë sigurisht nën drejtimin e zotit Berisha.  Në atë periudhë unë nuk e di ku ishte zoti Basha. Ishte në Kosovë, ishte në Holandë apo ku ishte.”

Topalli vuri theksin edhe tek marrëdheniet e Bashës me Ramën.

“Por kemi histori edhe më të vona, ndërkohë që ne e luftonim si grup parlamentar krimin në parlament dhe merrnim dhe kërcënime, ne bënim betejat me kryeministrin Rama ndërkohë që kryetari i bashkisë së asaj kohe i jepte leje zotit Basha per të cuar katet sipër.”

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Meta dekreton marrëveshjen për blerjen e vaksinës antiCOVID: Hap me rëndësi…

S.B.

Polifonia shqiptare 15 vjet në UNESCO, Meta nxjerr Golikun: Urimi më i përzemërt shkon për të gjithë korifejtë shqiptarë të polifonisë

S.B.

89 vjetori i lindjes, Presidenti Meta kujton të madhin Dritëro Agolli

admin

Korçë/ Grabitet shtëpia e një kambisti, pronari përleshët me hajdutët. Arrestohet një prej tyre

S.B.

Sekuestrohen 540 mijë paketa cigare në kamionin me targa serbe në Hanin e Hotit, nëse do hidhej në treg, detyrimi doganor i munguar do të ishte 86.6 milion lekë

S.B.

Pamje nga brenda spitalit COVID4, mjekja: Janë 110 shtretër të lirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...