Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Tornado godet Dallasin, një i vdekur në Arkansas mes stuhive

Ekuipazhet kontrolluan të hënën nëpër rrënojat e shtëpive dhe bizneseve të shkatërruara nga një tornado që rrëmbeu në zonën e Dallas një natë më parë, dhe një person u vra nga një pemë në Arkansas pasi stuhitë u zhvendosën në verilindje, raporton AP.

Radari konfirmoi tornadon e goditur në afërsi të Aeroportit Love Field dhe u zhvendos në verilindje nëpër qytet rreth orës 9, të dielën, tha meteorologu i Shërbimit Kombëtar të Motit Jason Godwin. Nuk kishte raportime për viktima ose plagosje serioze në Teksas në fillim të së hënës, por zëdhënësi i zjarrfikësve Jason Evans thotë se tre persona ishin shtruar në spital për vlerësimin e dëmtimeve jo të rrezikshme për jetën. Dhjetëra mijëra njerëz ishin pa energji elektrike.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!