Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tornado godet qytetin turk, shkatërroi gjithçka që i doli përpara

Një tornado e vogël ka goditur qytetin turk Çesme në bregun e detit Egje, duke lënë pas vetes vetëm rrënoja nga të cilat janë lënduar 16 persona.

Tornado ka kaluar përmes qytetit Çesme, që gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit, ku si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur drunjtë, shembur kulmet e shtëpive dhe shkatërruar vetura, anije dhe një kran, transmeton Telegrafi.

Më së rëndi është goditur pjesa që është mjaft e kërkuar gjatë verës ku ka vila luksoze, ku krani i shkulur shkatërroi një pjesë të një lagje, e personat e lënduar janë dërguar me urgjencë në spital për tretman.

“Çesme është parajsa në tokë, ka pësuar një tmerr gjatë natës së mbrëmshme”, ka thënë kryetari i këtij qytetit Ekrem Oran.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...