Kuriozitete

Tornado te Gjiri i Lalëzit në Shqipëri, dëshmitarët regjistrojnë pamjet spektakolare

Zhurnal Ads

Gjatë ditës së diel në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri ka ndodhur një fenomen jo i shpeshtë.

Sipas disa pamjeve të publikuara në rrjetet sociale, shihet një fenomen atmosferik i tornadove, përcjell Telegrafi.

Kanë qenë dëshmitarët ata të cilët kanë publikuar pamjet, me gjasë edhe të befasuar nga një fenomen i tillë.

https://www.instagram.com/p/CGxLheuFHt7/?utm_source=ig_web_copy_link

Tornado është fenomen atmosferik i cili shkaktohet nga përzierja e rrymave të nxehta dhe të ftohta ajrore.

Tornadot kryesisht paraqiten në brigjet e atlantikut të SHBA-ve dhe Meksikës, e kryesisht edhe në jug të SHBA-ve, ku edhe ekzistojnë kushtet që një tornado të krijohet e ndonjëherë kanë ditur të jenë të përmasave katastrofale.

Postime të ngjashme

Mësuesja turke u shkon në shtëpi nxënësve që s’kanë internet

admin

Metodat e pazakonta të nxjerrjes së dhëmbit, nga topi i futbollit amerikan e deri të shkopi i bejsbollit

S.B.

Zhduket monoliti misterioz në Utah të SHBA-së

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...