Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Tornado te Gjiri i Lalëzit në Shqipëri, dëshmitarët regjistrojnë pamjet spektakolare

Gjatë ditës së diel në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri ka ndodhur një fenomen jo i shpeshtë.

Sipas disa pamjeve të publikuara në rrjetet sociale, shihet një fenomen atmosferik i tornadove, përcjell Telegrafi.

Kanë qenë dëshmitarët ata të cilët kanë publikuar pamjet, me gjasë edhe të befasuar nga një fenomen i tillë.

https://www.instagram.com/p/CGxLheuFHt7/?utm_source=ig_web_copy_link

Tornado është fenomen atmosferik i cili shkaktohet nga përzierja e rrymave të nxehta dhe të ftohta ajrore.

Tornadot kryesisht paraqiten në brigjet e atlantikut të SHBA-ve dhe Meksikës, e kryesisht edhe në jug të SHBA-ve, ku edhe ekzistojnë kushtet që një tornado të krijohet e ndonjëherë kanë ditur të jenë të përmasave katastrofale.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...