Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Tortë e shijshme nga çokollata dhe bademet

Zhurnal Ads

Gatuhet lehtë, vështirë harrohet!

Përbërësit:

– 8 vezë,
– 250 g sheqer,
– 250 g gjalpë,
– 250 g bademe,
-200 g çokollatë për zierje

Udhëzim:

Tundni një masë prej tetë të bardhë të vezëve.

Veçantë tundni tetë të verdhë të vezëve, 250 g sheqer, 250 g gjalpë, 250 g çokollatë dhe 250 g bademe.

Bashkoni me të bardhët e vezëve. Piqni në furrë të nxehtë 30 minuta.

Kur të ftohet qitni sipër glazurë çokollate

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

S.B.

Qofte vegjetariane

S.B.

Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

admin

Si ta bëni pataten të pjekur perfekt? Duhen tre veprime

S.B.

Chuck Polis – sandviçi që ju jep fuqi, i përshtatshëm për çdo vakt

S.B.

Patate të mbushura në formë krepash: Do të jetë një shujtë që vështirë se do ta harroni!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...