Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Me siguri do t’ju pëlqejë shija

Përbërësit:

– 150 g biskota;
– 2 puding me karamele;
– 100 g çokollatë;
– 600 ml qumësht
– 1 lugë gjelle mjaltë;
– 1 krem.

Përgatitja:

Qumështin nxeheni deri sa të vlojë dhe zieni pudingun, qiteni në çokollatën e nxehtë dhe bashkoni mirë.

Në puding qitni biskotat e thyera dhe përzieni.

Një tepsi më të vogël mbështillni një folie dhe qiteni tretjen dhe rrafshojeni.

Mbulojeni sipër me folie dhe lëreni të ftohet mirë.

Rrotullojeni në një tabaka dhe hiqni folien.

Zbukurojeni me krem.

Shijojeni

Postime të ngjashme

Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

S.B.

Qofte furre me patëllxhan

S.B.

Përgatisni omëletë spanjolle sipas recetës së stilistit të famshëm Manolo Blahnik!

S.B.

Shijojeni pijen tuaj të preferuar: Si të bëni shkumë qumështi pa aparat kafeje?

S.B.

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...