Agjencia Zhurnal.mk

Tortë me mollë

Përbërësit

250 gr sheqer
250 gr gjalpë
30 lugë gjelle miell
4 vezë
1 pluhur pjekurinash
4 molla
1 lëng limoni
Për shurupin:
3 lugë gjelle qumësht
3 lugë gjelle reçel kajsie

Udhëzimet

Hapi 1
Gjalpën e zbutur në temperaturë dhome rraheni bashkë me sheqerin e më pas shtoni edhe vezët.

Hapi 2
Gradualisht hidhni edhe miellin dhe pluhurin për pjekurina duke përfituar një brumë homogjen.

Hapi 3
Brumin zbrazeni në tepsinë e lyer me yndyrë e të spërkatur me miell.

Hapi 4
Mollët e qëruara, ndajini në thela dhe renditini mbi tortë.

Hapi 5
Mollët e qëruara, ndajini në thela dhe renditini mbi tortë.

Hapi 6
Më pas, torten piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15 minuta. Pastaj temperaturën uleni në 160 gradë dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 20 minuta të tjera.

Hapi 7
Qumështin e bërë bashkë me reçel kajsie ziejeni derisa të shkrihet reçeli.

Hapi 8 E kam përfunduar këtë hap
Këtë masë hidheni mbi tortë dhe lëreni të ftohet. Ju bëftë mirë./meshije.com

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...