Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Tortilla spanjolle

Përbërësit:

  • 3 patate
  • 3 vezë
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 qepë
  • kripë, piper i zi
  • Peta të pjekura

Përgatitja:

Në fillim qërojmë patatet dhe i presim në feta të holla. I vendosim për pak kohë në një enë me ujë të kripur. Ndërkohë në një tigan ku kemi nxehur vajin më parë, shtojmë qepën dhe e skuqim sa të zbutet e të marrë pak ngyrë. Shtojmë aty patatet, i trazojmë vazhdimisht që të mos ngjiten dhe i skuqim në zjarr të lehtë. Ju hedhim kripë e piper.

Rrahim në një enë vezët, i shtojme tek patatet dhe i trazojmë të gjitha me njëra-tjetrën. I vendosim kapak dhe i lëmë në zjarr të ngadaltë. Lerini edhe për pak kohë, sa ta shihni që mund të jetë bërë dhe hiqini nga zjarri. Pasi të jenë ftohur mbushni petat e pjekura dhe shërbejini. Mund t’i hidhni pak vaj përsipër sipas dëshirës.

Postime të ngjashme

Kek me Milka dhe fruta pylli

D V

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...