Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Tottenham dëshiron blerjen e Bale, Reali ia cakton çmimin

Huazimi i Real Madridit, Gareth Bale mund të qëndrojë të Tottenhami për një kohë më të gjatë se qershori i vitit 2021.

Bale u rikthye të Spurs në formë huazimi verën e kaluar, meqenëse nuk ka pasur vend në formacionin e Zinedine Zidanes.

Trajneri Jose Mourinho është tejet i lumtur me ish yllin e “Los Blancos” dhe ka kërkuar nga klubi ta kompletojë marrëveshjen.

Sipas ‘Calciomercato’, presidenti Florentino Perez ka vendosur ta shesë për 15 milionë euro në mënyrë që të mos paguajë pagat tejet të larta të uellsianit.

Bale me “Galaktikët” fitoi dy herë La Liga-n, një herë Kupën e Mbretit, katër herë Ligën e Kampionëve, një Superkupë të Spanjës, dy Superkupa Evropiane dhe tri herë Kupën e Botës për klube, mirëpo lidhja me Zidanen në vitet e fundit nuk ka qenë e mirë.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...