Tottenhami arrin marrëveshje me Barcelonën për Emerson Royal

Fabrizio Romano raporton se Tottenhami ka arritur marrëveshje me Barcelonën për transferimin e Emerson Royal.

 

Spurs do të paguajnë 30 milionë euro për kartonin e tij, derisa detajet e marrëveshjes janë kompletuar.

Njoftimi zyrtar do të bëhet sot, me lojtarin që do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2026.

Real Betisi që po ashtu ka një klauzolë me lojtarin, do të përfitojë plotë pesë milionë euro nga kjo marrëveshje.

Edhe pse Barcelona dëshironte ta mbante lojtarin, mirëpo kriza financiare në klub, ka detyruar ata që ta shesin lojtarin. 

Related posts

Lazio vazhdon interesimin për Adnan Januzajn

D V

ZYRTARE: Robben pensionohet nga futbolli

Z H

Ramos: Dua që Mbappe të qëndrojë, me të dhe Neymar mund të bëjmë gjëra të mëdha

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com