Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Trabzonspor fiton Superkupën e Turqisë

Skuadra turke Trabzonspor fitoi Superkupën e Turqisë për vitin 2020, duke e mundur Medipol Başakşehir-in me rezultatin 2-1 në Stadiumin Olimpik të Stambollit.

Trabzonspor ndryshoi rezultatin në minutat e para të pjesës së dytë, pasi sulmuesi Jorge Djaniny nga Cape Verde shënoi me kokë. Ai përfitoi nga gabimi i mbrojtësit të Başakşehir-it, Ponck.

Në minutën e 56-të, gjyqtari dha një penallti për Başakşehir-in pas shqyrtimit nga VAR, pasi Edgar Ie nga ekipi i Trabzonsporit luajti me dorë në zonën e penalltisë.

Demba Ba e konvertoi me sukses penalltinë në gol.

Në minutën e 74-t, Başakşehir mbeti me dhjetë lojtarë pasi mbrojtësi moldav Alexandru Epureanu mori kartonin e dytë të verdhë pas një faulli.

Trabzonspor shënoi golin e fitores në një kundërsulm të shpejtë në minutën e 85-të.

Anësori ganez Caleb Ekuban dribloi pranë portierit të Başakşehirit Mert Gunok për t’i sjellë klubit të tij fitoren.

Postime të ngjashme

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

Publikohen pamje nga fanella e tretë e Chelseat – tifozët e quajnë të shëmtuar dhe një dizajn i tmerrshëm

D V

Olimpiada në Rio punësoi një person, puna e të cilit ishte të shiste prezervativë

D V

Zyrtare: Chiellini rinovon kontratën me Juventusin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...