Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Trafiku ajror në vitin 2020 më pak fluturime, më shumë aksidente

Në vitin 2020, u regjistruan shumë më pak fluturime dhe rrëzime avionësh, por më shumë vdekje. Sipas kompanisë holandeze të këshillimit, në vitin 2020 ndodhën 40 aksidente që përfshinin avionë të mëdhenj komercialë të pasagjerëve.

Numri i aksidenteve u zvogëlua gjatë vitit në aeroportet e mbyllura dhe stacionet e autobusëve për shkak të krizës së koronës.

Gjatë dy dekadave të fundit, numri i vdekjeve në trafikun ajror ka rënë ndjeshëm.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...