Maqedoni

Trafiku rrugor po zhvillohet me intensitet mesatar në rrugët urbane dhe interurbane

Zhurnal Ads

Shkup, 12 shtator – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut.

“Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë”, thekson LAMM.

Postime të ngjashme

KB dhe Qeveria do të punojnë bashkërisht në zhvillimin e politikës migruese të bazuar në dëshmi

T E

Bekteshi: Do të krijojmë vende të reja pune

Z H

A priviligjohen zyrtarët gjatë testimit për Covid 19? Sa presin qytetarët…

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...