Tragjedi: Ndërron jetë Justin Thornton, pas nokautit brutal

Ylli i MMA-s, Justin Thornton ka vdekur në moshën 38-vjeçare, vetëm disa javë pasi u rrëzua gjatë një meçi.

Thornton u lëndua rëndë pasi u nokautua nga Dillion Cleckler në një ngjarje të Kampionatit të Luftimit të Bare Knuckle më 20 gusht.

Përplasja zgjati vetëm 19 sekonda me Thornton që ra me fytyrë së pari në dysheme pasi u rrëzua në mes të ringut.

Sipas raportimeve, ai ishte paralizuar pjesërisht pas luftës dhe qëndroi në spital për disa javë.

Presidenti i BKFC, Dave Fledman konfirmoi vdekjen tragjike të Thornton në një deklaratë të hënën.

Aty shkruhej: “Këtë mëngjes ne u trishtuam shumë që u njoftuam për vdekjen e një prej luftëtarëve tanë, Justin Thornton, i cili garoi në BKFC 20 më 20 gusht 2021”.

“Ne i bashkohemi pjesës tjetër të komunitetit të sporteve luftarake në dërgimin e ngushëllimeve tona më të thella familjes dhe të dashurve të tij”.

Homazhet u përhapën për Thornton në mediat sociale pasi lajmi shpërtheu për vdekjen e tij të trishtuar. 

Related posts

Fiorentina – Inter, formacionet zyrtare: Kampionët kërkojnë fitore për kreun

D V

Goli i jashtëzakonshëm i Rashicës nuk harrohet lehtë, UEFA e rikujton ‘raketën’ e vushtrriasit ndaj Ishujve Faroe

D V

Real Madridi synon pesë nënshkrime të mëdha si lojtar të lirë verën e ardhshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More