Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Tragjedi në Kërçovë / Djali ther me thikë babain, nga plagët vdes në spital

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, një vrasje ka ndodhur dje në fshatin Vraneshnicë të Kërçovës.

Sipas njoftimit të policisë, 25 vjeçari me thikë ka lënduar të atin e tij 48 vjeçar, i cili më vonë ka humbur jetën nga plagët e shkaktuar.
“Më 16.06.2021 në fshatin Vraneshnica të Kërçovës, zyrtarët policorë të SP Kërçovë kanë privuar nga liria A.K (25), për shkak të dyshimeve se rreth orës 20:30, në shtëpinë e tij me thikë i ka shkaktuar lëndime të atit të tij J.K (48), i cili më vonë ka humbur jetën. Pas ndërmarrjes së masave është vërtetuar se rasti ka ndodhur pas një përballje gojore dhe fizike ku viktima me pushkë ka kërcënuar birin e tij”, thuhet në raportin e policisë.

Për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik, ndërsa me urdhër të tij trupi është çuar për autopsi.

Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes është gjetur edhe pushka dhe municione të tjera.

Postime të ngjashme

Gjendet një person i vdekur në Koçan

D V

Shkoi të lahej me familjen, humb jetën në lumin Buna 13 vjeçarja nga Shkodra

D V

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...