Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tragjedi në Malin e Olimpit/ Orteku i merr jetën dy alpinistëve, me profesion ishin mjekë

Tre alpinistë u goditën nga një ortek dëbore pasditen e sotme në Malin e Olimpit në Greqi, teksa  përpiqeshin të ngjiteshin në mal.

Vetëm njëri prej tyre arriti të shpëtonte, ndërsa dy miqtë e tij humbën jetën.

Policia konfirmoi se  dy të vdekurit të moshës 47 dhe 52 vjeç janë mjekë nga Larisa që punojnë në Shërbimin Shëndetësor Kombëtar.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...