Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, humbin jetën 15 persona, dhjetëra të tjerë të plagosur. Ekziston frika se…

Një mbikalim metroje në Mexico është shembur, mbrëmjen e kësaj të hëne, duke i marrë jetën 15 personave dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë.

Mediet e huaja shkruajnë se një pjesë e mbikalimit u shemb plotësisht dhe një pjesë tjetër u shemb pjesërisht në një kënd. Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimin për gjetjen e personave, të cilët rezultojnë të humbur.

Ajo që ka ndodhur në metro sot është një tragjedi e tmerrshme“, shkroi ministri i jashtëm meksikan Marcelo Ebrard.

Ekziston frika se numri i të vdekurve mund të rritet edhe më shumë.

Ndërkohë kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheibaum tha se zjarrfikësit dhe mbrojtja civile janë angazhuar në operacione shpëtimi.

Postime të ngjashme

Cilat janë 10 vendet me rezervat më të mëdha të arit në botë?

N E

Joe Biden me propozime të reja për të nxitur vaksinimet

N E

Numri i infeksioneve në Austri ka rënë nën 1 mijë

N E

Pezullohet përdorimi i vaksinës AstraZeneka në Sllovaki

N E

Anglia nga java e ardhshme do të fillojë të përdorë certifikatat dixhitale të vaksinimit

N E

Marsi i këtij viti në Republikën Çeke ishte më vdekjeprurësi që nga viti 1947

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...