Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tragjedi në Nigeri, ushtria hap zjarr ndaj protestuesve, 20 të vdekur e 50 të plagosur

Zhurnal Ads

Një tragjedi ka ndodhur në qytetin nigerian të Lagosit gjatë një proteste kundër dhunës brutale të Policisë ndaj qytetarëve.

20 të vdekur dhe 50 të plagosur kanë lënë të shtënat nga ushtarët nigerianë teksa Lagos dhe rajone të tjera janë vënë në shtetrrethim prej 24 oërsh.

Autoritetet kanë premtuar se do hetojnë për këto vrasje, por tragjedia ka rrëmbyer edhe vëmendjen e mbrojtësit të Manchester United, nigerianit Odion Jude Ighalo i cili ka akuzuar drejtpërdrejt qeverinë ‘’Jam i turpëruar nga kjo qeveri’’- shkruan Ighalo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

BE dhe SHBA sot mbi Marrëveshjen e Parisit dhe klimën

S.B.

Zdravko Krivokapic zgjidhet kryeministër i Malit të Zi

S.B.

“Vdekje Amerikës” e “Vdekje Izraelit” brohorit Parlamenti iranian

T E

Xi-Merkel diskutojnë shpërndarjen e vaksinave pas samitit të G20-s

Z H

Argjentinë, projektligji për abortin kalon votimin kryesor

T E

Kush do të jetë pasuesi i Merkel në krye të Gjermanisë?

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...